Już mi niosą suknię z welonem..!

Chyba każdy zna tą melodię, która pojawiała się praktycznie zawsze na ślubach naszych bliskich! Ten osławiony welon stał się symbolem czystości i niewinności przyszłej Panny Młodej. W nowych czasach można uznać, że jego dawne znaczenie zostało zredukowane do innego poziomu i od długiego już czasu stanowi bardzo ważny ale nie najważniejszy element stylizacji ślubnej. W trakcie spotkań z naszymi przyszłymi Pannami Młodymi to pytanie pojawia się bardzo często. Czy powinnam założyć welon? Dużo rzadziej to my kierujemy to pytanie do naszych klientek. Wychodzimy z założenia, że Pani Młoda wie czy ten element jest dla niej ważny czy zupełnie nie.

Długi, krótki, z perełkami, brokatowy, katedralny czy klasyczny gładki? Jaki welon wybrać?

Welony, które wymieniłyśmy wyżej to propozycje pośród których nasze Panie mogą wybierać sugerując się swoim marzeniem ale także fasonem sukni jaki wybrały. Bogato zdobiony welon katedralny nie sprawdzi się przy sukniach wyszywanych całą masą aplikacji i koronek bo przy wielu modelach może przytłoczyć i przygasić naszą Pannę Młodą. W wielu przypadkach jest on raczej dobierany do fasonów sukien gładkich, bardziej klasycznych w kroju i wykończeniu. Nie oznacza to, że kiedy to był wymarzony element dla naszej klientki to my odmawiamy dopasowania takiego welonu nie licząc się z jej oczekiwaniami. Radzimy i sugerujemy to, co w naszych oczach sprawdzi się lepiej ale ostateczna decyzja leży zawsze po stronie naszej przyszłej Panny Młodej. Zauważamy jednak, że co raz więcej Pań zwraca się w stronę klasycznych, gładkich welonów, które nie dosyć, że  pięknie prezentują się do właściwie każdej sukni ślubnej to optycznie wydłużają sylwetkę. Dodatkowym walorem takiego welonu jest to, że cześć Pań chce mieć coś do “zarzucenia na ramiona w kościele”. Welon sprawdzi się doskonale jako lekki dodatek, zastępując okrycie wierzchnie w trakcie ceremonii.


Kiedy Panna Młoda zdejmuje welon?
!

Welon zakładamy na głowę w chwili przygotowań do ceremonii. Zazwyczaj mocowany jest na grzebyku lub wsuwkach w czasie przygotowań, upinania fryzury i zazwyczaj polecamy aby to zrobiła osoba która czesze naszą Pannę Młodą! Dlaczego? Odpowiedzi jest kilka ale generalnie to w trakcie upinania włosów fryzjerka/ fryzjer będzie wiedziała gdzie i jak najlepiej umiejscowić ten element i zabezpieczy go dodatkową ilością wsuwek czy lakieru. Bardzo często zdarza się też, że nasze Panny Młode przed pierwszym tańcem zdejmują welon i zostają tylko ze stroikiem lub kwiatami na włosach, aby welon nie utrudniał im tego i tak stresującego momentu jakim jest taniec z mężem, kiedy wszyscy na nas patrzą. To najczęściej będzie też ten moment kiedy welon nie wraca już na głowę naszych Pań. Można więc powiedzieć, że jego rola w tym momencie się kończy. Jeśli Panna Młoda decyduje się wpiąć welon ponownie to najczęściej zastępuje go krótszą wersją, która pozwoli jej wygodnie i bez stresu bawić się z nim do oczepin.

            A ja nie chcę welonu!

Dziś możemy powiedzieć, że prawie 50% naszych Pań Młodych nie decyduje się na welon w swoim wielkim dniu. Dlaczego? Trudno jednoznacznie powiedzieć dlaczego ten niegdyś typowy element stracił na ważności. Zmiana stylu życia, stawianie na wygodę oraz praktyczne podejście do przygotowań sprawiło, że nasze Panie często wybierają biżuterię do włosów, luźne upięcia lub rozpuszczone włosy co dodatkowo utrudnia przymocowanie takiego welonu. Zmieniające się trendy i nasza kultura sprawia, że welon stał się już tylko elementem ozdobnym, stylizacyjnym, który Panie wybierają już tylko według swoich własnych upodobań. W salonie możecie oczywiście wybrać welon w dowolnym kolorze, dowolnej długości bo wybór jest naprawdę ogromny ale jeśli macie pewność , że to nie jest Wasz styl, to proponujemy bardzo szeroki wybór dodatków do włosów, wianków, tiar, półwianków biżuteryjnych czy ozdób do włosów, które idealnie zastąpią tradycyjny welon ślubny. Jesteśmy otwarte na wasze oczekiwania i mamy nadzieje, że każda z Was znajdzie u nas coś co będzie pasowało do waszego charakteru, stylu i temperamentu. Każda Panna Młoda jest inna i my to świetnie rozumiemy!

                                                       Zapraszamy do salonu w Jarosławiu, Ul. Słowackiego 22   

Jesteśmy tutaj dla Was! Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, zapytania to odwiedźcie nas w salonie. Zawsze chętnie wesprzemy Was w waszych wyborach!